NOVINKY k 15. říjnu 2017: 

 • Krásné jmeniny všem Terezám!
 • HOTOVO - MŠMT mi akreditovalo dalších 11 vzdělávacích programů. Celkem jich tedy moje agentura Dialog nabízí 36. Je z čeho vybírat ;-).
 • Tento týden byl ve znamení tří různorodých seminářů (nejen tematicky). V pondělí jsem v Praze realizovala první ze svých otevřených seminářů "Autorita učitele - jak ji získat, posílit a neztratit". Opět jsme se sešli v neškolním prostředí - zasedací místnosti hotelu a rozcházeli se nabití informacemi ;-)... V úterý jsem byla v Ivančicích-Němčicích, kde jsem vedla besedu pro rodiče a pedagogy místní ZŠ, téma bylo více než aktuální - JAK NA VÝCHOVU (HYPERAKTIVITA NEBO ZLOBENÍ)? Ve čtvrtek jsem se vracela do Šternberka, abych pro pedagogy zrealizovala další seminář. V dubnu jsme se zabývali agresivitou, tentokrát jsme měli téma "Konfliktní situace ve škole - jak je účinně řešit a jak jim předcházet?"
 • Nadcházející týden si udělám dvojité "repete": v pondělí v Pardubicích se budeme zabývat autoritou - "Autorita učitele - jak ji získat, posílit a neztratit"; ve čtvrtek se vracím do Písku, tentokrát s témate "Konfliktní situace ve škole - jak je účinně řešit a jak jim předcházet?"
 • Přihlašování na mé další otevřené semináře je v plném proudu: v Brně se 23. listopadu můžete těšit na psychohygienický seminář "Posilování psychické odolnosti v souvislosti se vzrůstajícími nároky pedagogické profese" (v rozsahu 8 vyučovacích hodin, lze ho hradit ze šablon). V Praze nás čeká taktéž "osmihodinovka", ale téma je odlišné - "Efektivní hodnocení = základní dovednost pedagoga pro pozitivní motivování žáků" - uvidíme se 11. prosince 2017. Na oba semináře se můžete přihlásit přes rubriku Přihlášení na semináře.

NOVINKY ke 3. září 2017:

 • Krásné jmeniny Jindřiškám, ale především přeji všem pedagogům - poklidný začátek školního roku...
 • Přípravný týden je minulostí, první semináře taktéž. Témata byla různorodá - "JAK ÚČINNĚ KOMUNIKOVAT S RODIČI A MOTIVOVAT JE KE SPOLUPRÁCI SE ŠKOLOU", "AGRESIVITA VE ŠKOLE A CESTY K JEJÍMU ŘEŠENÍ" nebo "METODY A FORMY PRÁCE S OHLEDEM NA INKLUZI", ale také psychohygienická "JAK POSÍLIT (ZVÝŠIT) PSYCHICKOU ODOLNOST" nebo "UČITEL - RIZIKOVÁ PROFESE aneb jak zvládat stres a zabránit vyhoření". 
 • Příští týden mě čeká dvojseminář v Praze na téma NÁPADY A TIPY PRO PRÁCI PEDAGOGA SE TŘÍDOU a na konci týdne seminář pro ZŠ v Kašavě.
 • Můj první letošní otevřený seminář "AUTORITA UČITELE - JAK JI ZÍSKAT, POSÍLIT A NEZTRATIT" (koná se 9. října v PRaze) - se pomalu plní. Pokud váháte, zda se přihlásit, neotálejte příliš dlouho. A co je jeho obsahem? Autorita učitele je často diskutovaným pojmem. Co vše se pod tímto slovem skrývá a s čím bývá naopak zaměňována? Je autorita ve škole nutná – je pro učitele nezbytným předpokladem jeho práce? Předmětem hlubšího rozboru bude také srovnání autority přirozené a umělé, jejich kladů a záporů a především toho, jak souvisí autorita s atmosférou, která vytváří nejpříznivější podmínky pro učení a rozvoj žáků. Účastníci se také dozvědí, jaký podíl na autoritě mají vlastnosti, schopnosti a dovednosti učitele či jeho odborná a pedagogická způsobilost. Seminářem se line jako červená nit otázka získání, udržení a ztráty autority ilustrovaná mnoha kazuistikami a příklady z praxe.
 • Přihlásit se můžete emailem na "dialog.svobodova@seznam.cz" nebo přes rubriku Přihlášení na semináře.

______________________________________________________________________________________________________

NOVINKY k 23. srpnu 2017

 • Co je nového? Zítra mi začíná školní rok - čeká mě první seminář. V Havířově jsem školní rok končila, v Havířově budu novou "seminářovou sezónu" zahajovat. Tentokrát na téma JAK ÚČINNĚ KOMUNIKOVAT S RODIČI A MOTIVOVAT JE KE SPOLUPRÁCI SE ŠKOLOU.
 • I v pátek zůstanu na Moravě - v Šumperku budu školit sborovnu na (stále žhavější) téma AGRESIVITA VE ŠKOLE A CESTY K JEJÍMU ŘEŠENÍ.
 • Víte, JAK POSÍLIT SVOU PSYCHICKOU ODOLNOST? Téma si můžete objednat pro svůj sbor - stejně jako to udělala ZŠ v Šumperku, kam vyrážím v pondělí.  
 • V úterý se již počtvrté vracím do jedné zlínské ZŠ, tentokrát sbor očekává, jak na stres - akreditovaný seminář se jmenuje UČITEL - RIZIKOVÁ PROFESE aneb jak zvládat stres a zabránit vyhoření. 
 • Nezapomeňte se přihlašovat na mé nové semináře - více v rubrice Přihlášení na semináře anebo emailem na "dialog.svobodova@seznam.cz".

_______________________________________________________________________________________________________________________

NOVINKY k 17. srpnu 2017:

 • Všem Petrám, Petruškám, Peťkám vše NEJ- k svátku.
 • Program 1. pololetí 2017/18 se mi pomalu plní - pokud máte zájem o seminář pro sborovnu, neotálejte, ať máte z čeho vybírat ;-).
 • Termíny mých otevřených seminářů jsou tu - do konce kalendářního roku mám pro Vás celkem 3 - těším se na Vás v Praze (9/10 a 11/12) a v Brně (23/11).

        1) 9. října 2017 (Praha):
AUTORITA UČITELE - jak ji získat, posílit a neztratit.

       2) 23. listopadu 2017 (Brno):
POSILOVÁNÍ PSYCHICKÉ ODOLNOSTI v souvislosti se vzrůstajícími nároky pedagogické profese.

       3) 11. prosince 2017 (Praha):
EFEKTIVNÍ HODNOCENÍ = základní dovednost pedagoga pro pozitivní motivování žáků.

Přihlásit se můžete v rubrice Přihlášení na semináře anebo emailem na "dialog.svobodova@seznam.cz".

______________________________________________________________________________________________________

Uff, žádost o akreditaci nových témat odeslána. Teď dlouhé čekání, co na to akreditační komise  . 
A na jaká nová témata se můžete těšit? Např. žák s ADHD/ADD ve třídě; vzdělávání podle osobnosti žáka; efektivní hodnocení; práce s chybou; řešení problémových situací ve škole anebo na 3 komunikační programy...
Kromě vzdělávacích témat, ale nabízím i semináře týkající se osobnostního rozvoje, psychické odolnosti a nově i velmi praktický workshop zaměřený na výměnu zkušeností a řešení konkrétních situací účastníků.
A co je důležité - jsou v časovém rozsahu 8 hodin (popř.16 a 24), aby se daly hradit ze ŠABLON!NOVINKY
NOVINKY ke 14. srpnu 2017:
 
Uff, žádost o akreditaci nových témat odeslána. Teď dlouhé čekání, co na to akreditační komise. 
 
Např. žák s ADHD/ADD ve třídě; vzdělávání podle osobnosti žáka; efektivní hodnocení; práce s chybou; řešení problémových situací ve škole anebo na 3 komunikační programy...
 
Kromě vzdělávacích témat, ale nabízím i semináře týkající se osobnostního rozvoje, psychické odolnosti a nově i velmi praktický workshop zaměřený na výměnu zkušeností a řešení konkrétních situací účastníků.
 
A co je důležité - jsou v časovém rozsahu 8 hodin (popř.16 a 24), aby se daly hradit ze ŠABLON!
________________________________________________________________________________________________________

 

 

NOVINKY k 8. srpnu 2017

 • Krásný letní den všem!
 • Aktuálně dokončuji akreditaci dalších mých vzdělávacích programů - pokud máte nějaký nápad na téma (hlavně co se týká inkluze), nenechávejte si ho pro sebe!
 • Stejně tak přijímám nápady a tipy na realizaci otevřeného semináře v 1. pololetí školního roku 2017/18 - jaké téma by Vás zajímalo a kam byste na něho byli ochotní cestovat? Praha, Olomouc, Brno, Ostrava?
 • Pište na email: dialog.svobodova@seznam.cz nebo na Facebook: www.facebook.com/DialogSvobodova. Děkuji za spolupráci.
 • Určitě se již nyní můžete těšit na pražský otevřený seminář, který se věnuje stále aktuálnějšímu tématu AUTORITA UČITELE - JAK JI ZÍSKAT, POSÍLIT A NEZTRATIT. V březnu se na všechny zájemce nedostalo, proto otevírám stejné téma i na podzim. Seminář se opět koná v mimoškolním prostředí (v konferenčních prostorách hotelu) - a to 9. října 2017. Anotace: Autorita učitele je často diskutovaným pojmem. Co vše se pod tímto slovem skrývá a s čím bývá naopak zaměňována? Je autorita ve škole nutná – je pro učitele nezbytným předpokladem jeho práce? Předmětem hlubšího rozboru bude také srovnání autority přirozené a umělé, jejich kladů a záporů a především toho, jak souvisí autorita s atmosférou, která vytváří nejpříznivější podmínky pro učení a rozvoj žáků. Účastníci se také dozvědí, jaký podíl na autoritě mají vlastnosti, schopnosti a dovednosti učitele či jeho odborná a pedagogická způsobilost. Seminářem se line jako červená nit otázka získání, udržení a ztráty autority ilustrovaná mnoha kazuistikami a příklady z praxe.

________________________________________________________________________________________________________

 

Starší NOVINKY byly přesunuty do Archivu.

______________________________________________________________________________________________________

 

Pokud Vás zajímá nějaké téma a nenašli jste ho to, napište mi,
pokusím se ho zpracovat...

 

Seminářová sezóna teprve začíná,
ale v mém programu I. pololetí školního roku 2017/18 zbývá již jen několik volných míst :-). 

Pokud máte zájem o seminář pro sborovnu, nenechávejte to na poslední chvíli...