NOVINKY ke 30. říjnu 2018

 • Krásné jmeniny všem Tadeášům, zítra Štěpánkám a pozítří Felixům.
 • A jaké významný dny nás čekají? 31. října je dnem UNICEF a také Světovým dnem spoření. 1. listopadu slavíme Svátek všech svatých a Světový den veganství a 2. listopadu Památku zesnulých...
 • 31. října se v anglicky mluvících zemích slaví tzv. Halloween. A nejen tam, přesunul se i k nám. Ale nejsem si jistá, jestli všichni všichni vědí, o co v něm jde... Nám jsou bližší tzv. Dušičky. Více v podrubrice "Věděli jste, že..." v rubrice "Články, informace, dotazy".
 • Po úspěšné zářijové akreditaci nabízí moje agentura již 40 akreditovaných (převážně šablonových) témat...
 • Ještě stále se můžete hlásit na mé otevřené semináře...  Téma "Lhaní ve škole - jak ho rozpoznat, řešit a redukovat" je však již minulostí, nakonec jsem musela přidávat ještě jeden termín. Byli jste skvělí - děkuji! Pokud jste ho nestihli, nezoufejte, můžete si ho objednat pro Vaši sborovnu - jako to udělali ve Šternberku, kde jsem byla 18/10 anebo v Brandýse nad Labem, kam pojedu 5. listopadu. 
 • V Olomouci se můžete těšit na velmi praktický workshop "Efektivní strategie řešení problémových situací ve škole – výměna zkušeností mezi pedagogy", který se koná již 13. listopadu. Jedná se o nejpraktičtější téma, které mám v nabídce - jeho obsah totiž tvoří sami účastníci...
 • Pokud Vás zajímá, jak se bránit manipulaci a "zatočit" s manipulátory, přijeďte 29. listopadu do Brna, tady na Vás čeká téma "Komunikace ve škole aneb jak odolat manipulaci ze strany rodičů a žáků". Podrobnější informace o všech seminářích, včetně přihlášek, naleznete v rubrice "Přihlášení na semináře".
 • I tentokrát byly pro mě uplynulé dny plné zajímavých zážitků a zkušeností. A zrovna dnes jsem se v Brně věnovala výše zmiňované manipulaci... Také jsem se po 4 měsících vrátila do Rožďalovic, tentokrát s tématy "Komunikace s rodiči" a "Efektivní řešení náročných situací ve škole"... "Komunikace s rodiči" byla mým cílem i v Kutné Hoře, kam jsem letos přijela už potřetí... A "Jak dosáhnout pozitivních vztahů v inkluzívní třídě"? To bylo cílem mého semináře ve Valašském Meziříčí... Následně jsem se přesunula do Znojma, kde jsem lektorovala seminář s názvem "Práce se žáky s výchovnými problémy - vliv trestů a pochval". Stejné téma jsem si zopakovala i včera v Bělotíně... Oproti tomu "Efektivní hodnocení = základní dovednost pedagoga pro pozitivní motivování žáků" mě zavedlo do Dolní Čermné...
 • Příští týden budu mít mimo jiné dva semináře v Mostě - jeden pro MŠ a druhý pro ZŠ. Jen jsem se těšila, že to spojím s relaxem a zkusím kurz bezpečné jízdy na místním autodromu. Bohužel mají obsazeno, tak si ho musím absolvovat ve své režii na našich komunikacích .
 • Děkuji Vám za zájem o mé semináře a podporu. Díky Vám mohu spojit příjemné s užitečným a při své práci poznávat nejrůznější kouty naší krásné vlasti.  
 • Ale protože všechny učím, že mají práci vyvažovat odpočinkem a relaxovat, snažím se tím samozřejmě řídit i já. Proto jsem si na začátku října naordinovala relax a věnovala 3 dny poznávání krásného historického města Wroclaw. Fotky pro Vás připravuji do podrubriky "Volný čas" (v rubrice "Více o mně a kontakt").

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

NOVINKY ke 4. září 2018:

 • Krásné jmeniny všem Jindřiškám a zítra Borisům.
 • Věděli jste, že 28. srpna byla "Evropská noc pro netopýry"? Evropská netopýří noc je věnovaná našemu jedinému létajícímu nočnímu savci. Na mnoha místech v ČR se lidé mohli setkat s živým netopýrem za účasti odborníků, kteří o těchto zvířatech poskytovali mnoho informací.
 • Věřím, že jste si užili léto a dovolenou a načerpali potřebnou energii, abyste ji měli do zásoby pro další školní rok. Přeji Vám co nejklidnější začátek...
 • Pro mě začala seminářová sezóna (stejně jako každý rok) v přípravném týdnu. V pondělí 27. srpna 2018 jsem byla v Litvínově, kam jsem se vracela již potřetí - tentokrát s tématem "Jak dosáhnout pozitivních vztahů v inkluzívní třídě" se zaměřením na spolupráci s asistentem pedagoga. Pak jsem se přesunula na výjezdní seminář do Hradce nad Moravicí, kde jsem se věnovala emocím ve škole. Následně jsem zamíříla do Strážnice - zde jsem školila další pedagogický sbor, téma  bylo "Klima školy a jeho klíčový význam pro výkonnost a prevenci stresu". V neděli jsem se přesunula na Písecko, protože mě v pondělí čekalo školení "sborovny" v Kovářově, tady jsme se zaměřili na problémové chování žáků a jeho řešeníZítra se budu v Prachaticích věnovat smutnému tématu sebepoškozování a diskutovat s pracovníky o.p.s Portus, jak pomoci sebepoškozujícím se dětem a dospívajícím. Různorodá témata, ale hlavně slušná řádka kilometrů (zatím cca 1600 km) ;-) ;-).
 • Nezapomeňte, že i na podzim pro Vás mám připravené otevřené semináře. Nejprve se potkáme 24. října 2018 - po úspěšné realizaci semináře v Olomouci se na téma "Lhaní ve škole – jak ho rozpoznat, řešit a redukovat" můžete těšit i v Praze. Naopak v Olomouci zrealizuji velmi praktický workshop "Efektivní strategie řešení problémových situací ve škole – výměna zkušeností mezi pedagogy" - koná se 13. listopadu. Pokud Vás zajímá, jak se bránit manipulaci a manipulátorům, přijeďte 29. listopadu do Brna, tady na Vás čeká téma "Komunikace ve škole aneb jak odolat manipulaci ze strany rodičů a žáků". Podrobnější informace o všech seminářích, včetně přihlášky, naleznete v rubrice "Přihlášení na semináře".
 • Tyto i jakýkoliv jiný seminář si také můžete objednat pro celý pedagogický sbor.

_______________________________________________________________________________________________________________________

NOVINKY ke 30. červnu 2018:

 • Krásné léto všem! 
 • Ať už dovolenou budete trávit kdekoliv a jakkoliv, hlavně načerpejte dostatek energie
  a pusťte práci z hlavy .
 

________________________________________________________________________________________________________

 

Starší NOVINKY byly přesunuty do Archivu.

______________________________________________________________________________________________________

 

Pokud Vás zajímá nějaké téma a nenašli jste ho to, napište mi,
pokusím se ho zpracovat...

 

Seminářová sezóna teprve začíná,
ale v mém programu I. pololetí školního roku 2018/19 zbývá již jen několik volných míst :-). 

Pokud máte zájem o seminář pro sborovnu, nenechávejte to na poslední chvíli...