NOVINKY ke 4. září 2018:

  • Krásné jmeniny všem Jindřiškám a zítra Borisům.
  • Věděli jste, že 28. srpna byla "Evropská noc pro netopýry"? Evropská netopýří noc je věnovaná našemu jedinému létajícímu nočnímu savci. Na mnoha místech v ČR se lidé mohli setkat s živým netopýrem za účasti odborníků, kteří o těchto zvířatech poskytovali mnoho informací.
  • Věřím, že jste si užili léto a dovolenou a načerpali potřebnou energii, abyste ji měli do zásoby pro další školní rok. Přeji Vám co nejklidnější začátek...
  • Pro mě začala seminářová sezóna (stejně jako každý rok) v přípravném týdnu. V pondělí 27. srpna 2018 jsem byla v Litvínově, kam jsem se vracela již potřetí - tentokrát s tématem "Jak dosáhnout pozitivních vztahů v inkluzívní třídě" se zaměřením na spolupráci s asistentem pedagoga. Pak jsem se přesunula na výjezdní seminář do Hradce nad Moravicí, kde jsem se věnovala emocím ve škole. Následně jsem zamíříla do Strážnice - zde jsem školila další pedagogický sbor, téma  bylo "Klima školy a jeho klíčový význam pro výkonnost a prevenci stresu". V neděli jsem se přesunula na Písecko, protože mě v pondělí čekalo školení "sborovny" v Kovářově, tady jsme se zaměřili na problémové chování žáků a jeho řešeníZítra se budu v Prachaticích věnovat smutnému tématu sebepoškozování a diskutovat s pracovníky o.p.s Portus, jak pomoci sebepoškozujícím se dětem a dospívajícím. Různorodá témata, ale hlavně slušná řádka kilometrů (zatím cca 1600 km) ;-) ;-).
  • Nezapomeňte, že i na podzim pro Vás mám připravené otevřené semináře. Nejprve se potkáme 24. října 2018 - po úspěšné realizaci semináře v Olomouci se na téma "Lhaní ve škole – jak ho rozpoznat, řešit a redukovat" můžete těšit i v Praze. Naopak v Olomouci zrealizuji velmi praktický workshop "Efektivní strategie řešení problémových situací ve škole – výměna zkušeností mezi pedagogy" - koná se 13. listopadu. Pokud Vás zajímá, jak se bránit manipulaci a manipulátorům, přijeďte 29. listopadu do Brna, tady na Vás čeká téma "Komunikace ve škole aneb jak odolat manipulaci ze strany rodičů a žáků". Podrobnější informace o všech seminářích, včetně přihlášky, naleznete v rubrice "Přihlášení na semináře".
  • Tyto i jakýkoliv jiný seminář si také můžete objednat pro celý pedagogický sbor.

NOVINKY ke 30. červnu 2018:

  • Krásné léto všem! 
  • Ať už dovolenou budete trávit kdekoliv a jakkoliv, hlavně načerpejte dostatek energie
    a pusťte práci z hlavy .
 

________________________________________________________________________________________________________

 

Starší NOVINKY byly přesunuty do Archivu.

______________________________________________________________________________________________________

 

Pokud Vás zajímá nějaké téma a nenašli jste ho to, napište mi,
pokusím se ho zpracovat...

 

Seminářová sezóna teprve začíná,
ale v mém programu I. pololetí školního roku 2018/19 zbývá již jen několik volných míst :-). 

Pokud máte zájem o seminář pro sborovnu, nenechávejte to na poslední chvíli...